У цій публікації йдеться про вимогу вищої освіти для уповноваженої особи
Ще чинна сьогодні редакція Закону України «Про публічні закупівлі» дозволяла замовникам обирати між тендерним комітетом, до якого входили посадові особи та інші працівники замовника (незалежно від їхньої освіти та рівня кваліфікації), і уповноваженими особами, які повинні були обов’язково мати вищу освіту.
Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі», що діятиме з 19 квітня 2020 року, зобов’язує замовників одразу передати до відання уповноважених осіб спрощені закупівлі. Тож замовникам, які ще не мали уповноважених осіб, слід шукати фахівців для виконання функцій уповноваженої особи, причому фахівця з вищою освітою.
Усі питання вищої освіти регулюють два основних закони — «Про освіту» та «Про вищу освіту». Згідно із цими законами, вищу освіту здобувають у закладі вищої освіти (науковій установі) за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти.
Закон України «Про вищу освіту» передбачає 5 рівнів вищої освіти — від початкового (короткого) до наукового, за результатами кожного з яких присуджують відповідні ступені, а саме: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії / доктор мистецтва та доктор наук. Такий набір дипломів передбачено з 2014 року, а до цього, як пам’ятаємо, існували ще рівні спеціаліста та молодшого спеціаліста. З набранням чинності Законом України «Про вищу освіту» диплом...