Щодо попередньої оплати товарів, робіт, послуг

Редакція
179
26 Листопада 2016
Щодо попередньої оплати товарів, робіт, послуг
179
26 Листопада 2016

Доброго дня! Ми — державний заклад МОЗ України. Провели відкриті торги на проведення капітального ремонту одного з відділень лікарні. Відповідно до п. 2 наказу МОЗ України від 15.05.2014 № 332 «Про попередню оплату товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти» та з огляду на цивільне законодавство щодо порядку внесення змін до договорів бюджетній установі, якою є наша організація, дозволено застосовувати попередню оплату капітального ремонту. Чи маємо ми право в договір на проведення капітального ремонту або в додаткову угоду включити попередню оплату, та в якому відсотку від загальної суми укладеного договору (не більше як на три місяці), якщо ця попередня оплата не була включена в основні умови тендерної документації? Дуже дякуємо за відповідь!

Доброго дня! Зважаючи на імперативність вимог Закону про публічні закупівлі, внесення змін у частині зміни форми оплати не є можливим. Суть проблеми в тому, що з моменту укладення договору всі його умови є істотними. Відповідно до вимог ст. 180 Господарського кодексу України істотними умовами договору є умови, визнані такими за Законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї зі сторін повинна бути досягнута згода. Випадки зміни істотних умов встановлено в ст. 36 Закону про публічні закупівлі. Необхідно зважити також на те, що у випадку проведення вами відкритих торгів на умовах часткової попередньої оплати це може призвести до збільшення кількості учасників та зменшення суми закупівлі. При проведенні допорогових закупівель вимоги ст. 36 Закону не застосовують.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель