Розширено перелік випадків, на які не поширюється Закон про держзакупівлі

Редакція
1041
17 Вересня 2015
Розширено перелік випадків, на які не поширюється Закон про держзакупівлі
1041
17 Вересня 2015

Частина 3 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон про держзакупівлі) закріплює вичерпний перелік випадків, на які не поширюється дія вищезгаданого Закону про держзакупівлі. Серед них закупівлі, предметом яких є: товари, роботи і послуги, пов’язані з розробленням дизайну, виготовленням захищеного паперу, банкнот, монет і державних нагород України, їхнім зберіганням, транспортуванням та обліком; придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно та ряд інших.

Нещодавно даний перелік розширився на два випадки. Восьмого серпня 2015 року набув чинності новий Закон України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII (далі — Закон про місцеві вибори). Підпункт 6 пункту 4 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» вносить зміни до Закону про держзакупівлі, а саме доповнює перелік випадків, на які не розповсюджується даний Закон. Нижче ми наводимо витяг із цього нормативно-правового акта, який закріплює вищезазначені зміни.

 Витяг із Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII  
6) частину третю статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 24, ст. 883, № 33, ст. 1162; 2015 р., № 24, ст. 164) доповнити абзацами вісімнадцятим та дев’ятнадцятим такого змісту:
« - товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється для підготовки і проведення виборів та референдумів в Україні;
- послуги з підтримки, обслуговування та модифікації Єдиної інформаційноаналітичної системи «Вибори».

Нагадаємо, що на 25 жовт ня 2015 року призначені чергові місцеві вибори в Україні (вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів).

Тому розширення переліку випадків, в яких замовники не підпадають під сферу дії Закону про держзакупівлі, є логічним кроком законодавців.

Отже, якщо ваші закупівлі безпосередньо підпадають під вищенаведені випадки, тоді вони не підпадають під сферу дії Закону про держзакупівлю, а отже, на дані закупівлі торги проводити не потрібно.

Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» і надалі слідкуватиме за останніми змінами в чинному законодавстві України у сфері державних закупівель.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО