Мінекономрозвитку роз’яснило, чи можна складати додаток до протоколу розкриття

Редакція
1120
18 Грудня 2015
Мінекономрозвитку роз’яснило, чи можна складати додаток до протоколу розкриття
1120
18 Грудня 2015

В одному з попередніх номерів, а саме на сторінках 28—31 журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 7 (46) за липень 2015 року, ми висвітлили особливості оприлюднення протоколу розкриття, у зв’язку з останніми нововведеннями на веб-порталі Уповноваженого органу. Але у багатьох замовників на практиці виникало питання, чи можна складати додаток до протоколу розкриття.

У свою чергу, редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» направила запит до Мінекономрозвитку. У даному запиті на офіційне роз’яснення було описано таку ситуацію:у графу 4 таблиці, що міститься в пункті 5 Форми протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій, затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 15.09.2014 № 1106 вноситься Інформація про наявність чи відсутність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів (запитом цінових пропозицій) .

Чи можна для внесення вищезазначених відомостей формувати додаток до протоколу розкриття? Та чи потрібно його оприлюднювати на веб-порталі Уповноваженого органу? Повний текст відповіді, що стосується даного вище запитаня, читайте нижче.

Роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/36601-07 від 04.11.2015

Згідно з частиною третьою статті 27 Закону, зокрема під час розкриття пропозицій конкурсних торгів перевіряється, оголошується наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів, а також оголошуються найменування та місцезнаходження кожного учасника, ціна кожної пропозиції конкурсних торгів або частини предмета закупівлі (лота).
Протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів складається в день розкриття пропозицій конкурсних торгів за формою, встановленою Уповноваженим органом (абзац перший частини четвертої статті 27 Закону).
Так, наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106 затверджено протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій (далі — протокол).
Згідно з пунктом 5 «Інформація щодо отриманих пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій)» протоколу у колонці 4 указується інформація про наявність чи відсутність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів (запитом цінових пропозицій).
Таким чином, при заповненні протоколу замовник зазначає інформацію про наявність чи відсутність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів (запитом цінових пропозицій), незалежно від обсягу такої інформації. При цьому Законом не передбачено формування додатку до протоколу.

Коментар:

Отже, у вищенаведеному роз’ясненні Мінекономрозвитку № 3302-05/36601-07 від 04.11.2015 Уповноважений орган звертає увагу, що є законодавчо закріплена форма протоколу розкриття, відповідно до якої замовники й складають даний документ. Тому вся інформація про наявність чи відсутність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів (запитом цінових пропозицій), вноситься замовником до колонки 4 протоколу розкриття. Звертаємо вашу увагу, що такий документ як додаток до протоколу розкриття не передбачений чинним законодавством у сфері державних закупівель.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)