Одночасне оголошення відкритих торгів на один предмет закупівлі для прискорення проведення переговорної процедури

Тетяна Мішта
1523
20 Лютого 2020
Одночасне оголошення відкритих торгів на один предмет закупівлі для прискорення проведення переговорної процедури
1523
20 Лютого 2020

Замовник оголосив відкриті торги на той самий предмет закупівлі з різницею в один день. Зважаючи на досвід проведення попередніх закупівель (відміна торгів через недостатню кількість або відсутність учасників) та ретельно вивчивши ситуацію на ринку на відповідний предмет закупівлі, замовник вирішив оголосити двічі відкриті торги на той самий предмет закупівлі майже одночасно. Зекономивши таким чином час, замовник на підставі п. 4 ч. 2 ст. 35 ЗУ “Про публічні закупівлі” провів переговорну процедуру та уклав договір на постачання необхідного товару. Чи не є порушенням законодавства такі дії замовника? Та чи може замовник у майбутньому застосовувати аналогічну ситуацію для проведення переговорної процедури на підставі двох відмін?

Ні, так робити не слід. У такому разі замовник не дотримався норм закупівельного законодавства. Передусім Закон України «Про публічні закупівлі» має на меті забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Держава є найбільшим покупцем, тому під час здійснення придбання має забезпечувати відповідні умови для розвитку конкуренції серед підприємців. Тому, витрачаючи кошти платників податків або організацій державного і комунального сектора, що створені за такі кошти, насамперед для задоволення потреб громадян, замовник має дотримуватись мети, принципів і встановлених способів для здійснення...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель