Новини закупівель за вересень 2015 року

Редакція
1014
1 Вересня 2015
Новини закупівель за вересень 2015 року
1014
1 Вересня 2015

Важливо! Прийнято порядок роботи з веб-порталом Уповноваженого органо «Державні закупівлі»

Шановні читачі!
Наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 31.08.2015 № 80 затверджено Порядок роботи з вебпорталом Уповноваженого органу «Державні закупівлі» (далі — Порядок). З 1 вересня 2015 року він вводиться в дію.

На офіційному сайті ДП «Зовнішторгвидав України» — https://tender.me.gov.ua, в розділі «Головна», ви маєте змогу ознайомитися з текстом вищезазначеного Порядку. Також з 2 вересня 2015 року запроваджено обмеження одночасного доступу, а саме: не більше трьох паралельних сесій для одного користувача.

Отже, при роботі на веб-порталі Уповноваженого органу з 1 вересня 2015 року необхідно керуватись вищезазначеним Порядком.

За матеріалами офіційного сайту ДП «Зовнішторгвидав України»

Арсеній Яценюк: «Замість податкової міліції в складі ДФС буде створена служба фінансових розслідувань»

«Податкова міліція повинна піти в минуле. Ми переходимо на стандартний західний підхід – створюється фахова служба фінансових розслідувань в складі Державної фіскальної служби», – підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 5 серпня.

Служба фінансових розслідувань, за словами Глави Уряду, повинна бути «демілітаризована, без погонів, без автоматів, але з мізками і сильними людьми, які здатні відслідковувати всі схеми щодо ухилення від сплати податків, конвертаційних центрів, формування незаконних податкових кредитів»: «Це повинні бути фахові детективи, аудитори, зброя в яких – не автомат, а мізки».

Арсеній Яценюк нагадав, що в минулому році Кабінет Міністрів уже вносив Парламенту відповідний законопроект, і доручив підготувати проект закону, аби знову внести до Верховної Ради ініціативу щодо створення служби фінансових розслідувань.

За матеріалами офіційного Урядового веб-портала

Міністерство оборони України заощадило близько 4,5 млн гривень на проведенні електронних торгів

Міністерство оборони України продовжує роботу із забезпечення військових частин і підрозділів Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції.

Минулого тижня Тендерний комітет Міністерства оборони України прийняв рішення про укладання договорів за підсумками торгів, проведених в Системі електронних державних закупівель «Прозорро», очікуваною вартістю близько 31 мільйона гривень. Згідно з цими договорами Збройні Сили України отримають 50 тисяч польових кашкетів, 1,5 мільйона упаковок м’ясних консервів тощо.Проведення торгів в електронній системі закупівель дозволило Міністерству оборони заощадити близько 15% від очікуваної суми — це майже 4,5 мільйони гривень.

За напрямом речового забезпечення у 2015 році Міністерством оборони України укладено 328 договорів та 49 додаткових угод на постачання речового майна на загальну суму понад 1 мільярд 750 мільйонів гривень.

Відповідно до них, державні підприємства вже поставили Збройним Силам України речового майна на понад 1 мільярд 150 мільйонів гривень.Зокрема, 88,5 тисяч польових кашкетів, близько 170 тисяч літніх польових камуфляжів, 89 тисяч пар берців, близько 40 тисяч комплектів спеціальних костюмів та близько 57 тисяч костюмів для захисту від води, близько 40 тисяч бронежилетів «Корсар М3с-1-4», близько 70 тисяч кулезахисних шоломів «Каска-1М», 86,5 тисяч спальних мішків, 1075 комплектів польових наметів тощо.

За матеріалами офіційного сайту Міноборони України

Увага! Необхідно внести відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника (контролера) до 25 вересня 2015 року

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14 жовтня 2014 № 1701-VII (далі — Закон щодо вигодоодержувачів), що зобов’язує юридичних осіб подати вищезазначені відомості до 25 вересня 2015 року.

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом щодо вигодоодержувачів, зобов’язані подати державному реєстраторові відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновник (учасник) — юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) упродовж десяти місяців з дня набрання чинності цим Законом щодо вигодоодержувачів (набув чинності 25.11.2014). Даний строк спочатку складав шість місяців, але Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» від 21.05.2015 № 475-VIII його було продовжено до десяти місяців.

Відомості про кінцевого бенефіціарного власника не подають:

  1. юридичні особи, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а саме зазначена інформація не включається до реєстраційної картки для проведення державної реєстрації політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність;
  2. юридичні особи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) — фізичні особи — є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

У разі неподання юридичною особою (крім винятків, які наведено вище) зазначеної інформації у встановлений строк осіб, відповідальних за подання такої інформації, притягують до відповідальності, а саме за ст. Кодексу про адміністративні правопорушення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 грн до 8500 грн).

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»

В Мінекономрозвитку відзначили, що наведення порядку в сфері держзакупівель дозволить державі заощадити кошти

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов заявив, що Україна щорічно втрачає близько 50 млрд грн через корупцію у державних закупівлях. “Державні закупівлі в Україні – це 250 млрд грн щорічно. З цієї суми, за нашими оцінками, не менше 50 млрд грн щорічно – це втрати як від прямої корупції, так і від поганої організації процесу”, – зазначив Нефедов в інтерв’ю 5 каналу. За словами заступника міністра, наведення порядку у сфері держзакупівель дозволить державі заощадити кошти. “Наведення порядку в державних закупівлях – це не питання поліпшення одній із сфер суспільного життя, це дійсно питання наповнення бюджету, це питання отримання тих коштів, які Україна може мобілізувати всередині країни, а не отримувати в якості фінансової допомоги від міжнародних організацій”, – додав він.             

Раніше в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України підрахували, що близько 40% держзакупівель в Україні здійснюються за неконкурентною процедурою. Міністерство юстиції оцінило в 150 млрд грн щорічні втрати державного бюджету від непрозорої системи держзакупівель. 

«Дзеркало тижня. Україна» – http://dt.ua

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО