Закупівля за однією позицією. Використовуємо Порядок розміщення № 1082 чи ні?

Ірина Биковська
679
17 Жовтня 2020
Закупівля за однією позицією. Використовуємо Порядок розміщення № 1082 чи ні?
679
17 Жовтня 2020

Питання читача

«Дуже прошу допомоги в поясненні такого питання: чи потрібно зазначати назви товару чи послуги та коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі, при закупівлі однієї позиції?»

Відповідь експерта

— Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.07.2020 за № 610/34893 (далі — Порядок).

Так, відповідно до пункту 12 Порядку під час розміщення в електронній системі закупівель інформації про предмет закупівлі в окремих полях зазначають інформацію щодо:

  • назви предмета закупівлі (у разі визначення предмета закупівлі — послуга з виконання науково-технічних робіт, у цьому електронному полі зазначають конкретну назву науково-технічної роботи);
  • коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів або назви згідно з ДСТУ, державних або галузевих будівельних норм, які передбачені для визначення предмета закупівлі відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Уповноваженим органом, та його назви.

Також пунктом 13 Порядку визначено, що, крім полів, визначених пунктом 12 Порядку, у випадках, зазначених у цьому пункті, додатково в окремих полях заповнюють інформацію щодо:

  • міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі — МНН) у разі визначення предмета закупівлі — лікарський засіб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, то замовник зазначає МНН кожного лікарського засобу;
  • коду та назви медичного виробу відповідно до національного класифікатора НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05 лютого 2019 року № 159, у разі визначення предмета закупівлі — медичний виріб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше медичних виробів, то замовник зазначає код та назву кожного медичного виробу;
  • коду за показниками третьої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника у разі визначення предмета закупівлі — послуга з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації для безробітних громадян, що надають за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • коду за показниками другої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника у разі визначення предмета закупівлі — роботи;
  • коду та назви відповідно до Єдиного закупівельного словника у разі визначення предмета закупівлі — послуга з поточного ремонту або послуга з виконання науково-технічних робіт.

Під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначають інформацію, визначену пунктом 12 та абзацами другим – четвертим пункту 13 Порядку, та інформацію щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі та коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі (пункт 14 Порядку).

Тобто інформацію щодо номенклатурної позиції предмета закупівлі, передбачену пунктом 14 Порядку, зазначають додатково до інформації, визначеної пунктом 12 та абзацами другим — четвертим пункту 13 Порядку.

Зважаючи на зазначене, якщо предмет закупівлі (у разі закупівлі товарів або послуг) містить одну номенклатурну позицію, то інформацію щодо такої номенклатурної позиції зазначає замовник під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Усе про номенклатурні позиції ви прочитаєте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

  1. «Практичні питання щодо того, як на майданчиках зазначити інформацію про предмет закупівлі, виконуючи норми Порядку розміщення».
  2. «Не зазначаємо номенклатурні позиції у закупівлях COVID-19».
  3. «Чи потрібно в звіті про укладений договір зазначати номенклатурні позиції?»
  4. «Новий Порядок розміщення інформації та нові проблеми для замовників щодо зазначення інформації стосовно кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі».
Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель