Новини закупівель за лютий 2016 року

Редакція
882
1 Лютого 2016
Новини закупівель за лютий 2016 року
882
1 Лютого 2016

Міноборони продовжує договори щодо закупівлі послуг з харчування до 31.03.2016

Верховна Рада України 25 грудня 2015 р. прийняла державний бюджет України на 2016 рік. За законопроект № 3000 «Про державний бюджет України на 2016 рік» в цілому проголосували 263 народних депутати при 226 мінімально необхідних. Положення статті 19 Закону України від 25.12.2015 № 928-VIII «Про державний бюджет на 2016 рік» (далі — Закон про держбюджет) є таким: «Дозволити Міністерству оборони України у 2016 році для забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних сил України продовжити до 31 березня 2016 року у межах відповідних бюджетних асигнувань Міністерства оборони України дію договорів про закупівлю послуг з харчування, які діяли у 2015 році».

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».

Державні закупівлі в мультимедійній платформі мовлення України відбуватимутся за новою прозорою системою

Міністерство інформаційної політики України презентувало систему електронних державних закупівель ProZorrо співробітникам відомства ІА «Укрінформ» та державної телерадіокомпанії «УТР», яка, відповідно до Закону «Про систему іномовлення України», невдовзі утворить Мультимедійну платформу іномовлення України. Захід відбувся за участі директора електронного майданчика e-tender Іванни Мельник проекту ProZorrо, яка провела роз’яснення, як працює система і що потрібно для того, аби провести ідеальні торги.

ProZorrо — це електронна система взаємодії державного замовника товарів та послуг і постачальника. Її створили волонтери за власний кошт задля подолання корупції в системі державних закупівель. ProZorro допомагає зробити державні тендери доступними для будь-якого бізнесу. Всі закупівлі, що проводять у системі, можна простежити в режимі реального часу. А для участі не потрібно збирати безліч паперових документів, необхідні матеріали подає тільки компаніяпереможець. Усі умови закупівель відкриті, будь-хто може зайти на портал і подивитися, як відбуваються закупівлі.

Міністерство інформаційної політики України ще торік у травні одне з перших приєдналося до зазначеної системи на добровільних засадах. Відомство провело 48 закупівель на суму понад 3 млн гривень. За допомогою зазначеної системи зекономлено понад 50 тис. гривень. Нагадаємо, що в грудні 2015 року було ухвалено Закон України «Про публічні закупівлі».

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Арсеній Яценюк: «цього року всі закупівлі ліків будут здійснюватися через ООН та Британське закупівельне агентство»

«У поточному році всі ліки держава закупить через Організацію Об’єднаних Націй та британське закупівельне агентство Crown Agents. Це майже чотири мільярди гривень», — наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 17 січня 2016 року. «Міжнародний контроль завадить українській фармацевтичній мафії вкрасти ці кошти, а держава зможе закупити більше лікарських засобів належної якості», — наголосив Арсеній Яценюк.

Глава уряду зазначив, що торік завдяки електронній системі закупівель ProZorro, яка працювала в експериментальному режимі, медичні заклади України заощадили понад 16 % — 11 мільйонів гривень. «Від міжнародних організацій ми очікуємо ще більшої економії і ще ефективнішого витрачання коштів бюджету», — підкреслив Арсеній Яценюк.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Україна оприлюднила в СОТ заяву щодо дискримінаційних торгівельних обмежень з боку Російської Федерації

Секретаріат Світової організації торгівлі 1.01.2016 поширив серед країн-членів СОТ заяву України від 6 січня 2016 року про застосування Російською Федерацією незаконних та дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 1 січня 2016 року.

У заяві увагу членів СОТ привернено до продовження агресії з боку РФ. Зокрема зазначено, що після рішення України розпочати реалізацію поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 р. РФ запровадила низку політично вмотивованих заходів, що обмежують торгівлю. Такі заходи, як заборона імпорту деяких видів сільськогосподарської продукції, сировини і харчів, що походять з України, зупинення преференційного торговельного режиму за Договором про вільну торгівлю СНД, а також обмеження транзиту українських товарів у Республіку Казахстан через територію РФ, порушують норми міжнародного права, основоположні принципи та Угоду СОТ, а також зобов’язання Російської Федерації в СОТ.

«З огляду на згадані дії РФ Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи, допоки заходи Російської Федерації не будуть скасовані», — наголошено в заяві України до країн-членів СОТ.

Як відомо, згідно з ухваленими у відповідь на торговельні обмеження з боку РФ постановами Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1146 та № 1147 щодо імпорту всіх товарів походженням з РФ, скасовано режим вільної торгівлі й застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, а також запроваджено заборону на ввезення низки товарів, що походять з РФ.

Коментуючи заяву України до країн-членів СОТ, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відзначив, що уряд продовжуватиме працювати на захист національних економічних інтересів та безпеки України та українського бізнесу від дій РФ, оскаржуючи їх у рамках СОТ зa підтримки наших торговельних партнерів, впроваджуючи альтернативні шляхи транзиту та працюючи з бізнесом над виходом на нові ринки.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Ареній Яценюк вимагає притягнути до відповідальності посадовців Мінприроди та чиновників, які брали участь у проведенніфіктивного тендеру

Уряд звертається до НАБ (Національне антикорупційне бюро), аби притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства екології та природних ресурсів і всіх чиновників, які брали участь у схемі щодо виграшу тендеру фіктивною компанією, «щоби вкрасти з державного бюджету 480 мільйонів гривень», — заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу, 20 січня.

Арсеній Яценюк нагадав, що за минулого режиму сотні мільйонів гривень, виділені в рамках Кіотського протоколу, «пішли в нікуди»: «По цих фактах порушені кримінальні провадження».

Уряд, підкреслив він, активно працює з японськими партнерами, і «доволі тривалий час приймалося рішення про те, як прозоро і чесно освоїти кошти Кіотського протоколу»: «У кінці поточного року прийняли рішення, що треба провести чесний прозорий і публічний тендер, щоби придбати елементи зовнішнього вуличного освітлення і зменшити енергоспоживання в країні. Для того, щоб в школах, лікарнях, на вулицях по всій країні було нове якісне освітлення».

Після цього державна компанія з назвою «Українські екологічні інвестиції» проводить тендер на освоєння 480 мільйонів гривень бюджетних коштів, в якому перемогла компанія «Агротехбуд». Арсеній Яценюк підкреслив, що торік 30 грудня на розгляд уряду було внесено постанову, яка передбачала попередню оплату переможцеві тендеру. Глава уряду підкреслив, що не підписав відповідну постанову, оскільки стало відомо, що компанія «Агротехбуд» «зареєстрована в квартирі, ніколи не займалася жодним видом діяльності, заявленим при поданні тендерної документації»: «Директор і власник компанії змінився буквально за декілька днів перед проведенням тендеру, і він з реєстрацією в місті Донецьк».

Арсеній Яценюк повідомив, що дав вказівку ДФС перевірити проведення тендеру: «Державна фіскальна служба України доповідає мені про те, що суб’єкт підприємницької діяльності фіктивний, директор фіктивний, засновники, які начебто підписували протокол, щоб приймати участь в цьому тендері, дають покази, що вони ніякого протоколу ніколи не підписували».

Сотні мільйонів гривень, наголосив він, «просто хотіли вкрасти»: «І вкрали б, якби ми оперативно не зреагували». Державна фіскальна служба, наголосив глава уряду, порушила відповідне кримінальне провадження. Кабінет Міністрів розпочав службове розслідування: «Боротьба з корупцією — це не політичне шоу, а реальні кримінальні провадження і посадки».

З огляду на матеріали, які підготовлені Державною фіскальною службою, та матеріали службового розслідування «уряд звертається до Національного антикорупційного бюро порушити кримінальне провадження і притягнути до кримінальної відповідальності всіх, починаючи з посадових осіб Міністерства екології і природних ресурсів і закінчуючи кожним чиновником, який брав участь у схемі щодо виграшу тендеру фіктивною компанією з тією метою, щоби вкрасти з державного бюджету 480 мільйонів гривень», — підкреслив глава уряду.

«Ми як уряд України надамо не просто все сприяння, всі матеріали, документи, протоколи засідань, а ще й відправимо всіх чиновників в Національне антикорупційне бюро з тією метою, щоб вони давали покази і свідчення. І я сподіваюся, що нові антикорупційні органи візьмуть це як одну з основних справ реальної боротьби з корупцією», — наголосив він.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО