Куди спрямовують кошти, повернуті за оплаченими зобов’язаннями минулого бюджетного року?

Олена Жадан
427
27 Грудня 2019
Куди спрямовують кошти, повернуті за оплаченими зобов’язаннями минулого бюджетного року?
427
27 Грудня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! Наша установа є розпорядником бюджетних коштів та замовником у розумінні Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII “Про публічні закупівлі”. У попередньому бюджетному році ми провели процедуру закупівлі, за результатами якої укладено договір на постачання товару. В органі Державної казначейської служби України зареєстровано бюджетні зобов’язання, проведено оплату за зазначеним договором та отримано товар у повному обсязі. Однак використовувати отриманий 2018 року товар ми почали лише 2019-го — і виявили його неналежну якість. Постачальник пропонує, щоб ми повернули йому неякісний товар і погоджується перерахувати на наш казначейський рахунок оплачену 2018 року суму коштів за договором. Чи має право замовник після отримання поверненої від постачальника суми за неякісний товар використати ці кошти на свої потреби в поточному році, зокрема для закупівлі іншого якісного товару?»

Відповідь експерта

Доброго дня. Потрібно зазначити, що договір за результатами процедур закупівель, проведених відповідно до Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», укладають згідно з нормами Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з огляду на особливості, визначені цим Законом.

Результативність використання бюджетних коштів вимірюють рівнем корисності, яку замовник матиме від придбаного товару під час його експлуатації. Отримати відповідну користь від застосування товару замовник може тільки в тому випадкові, якщо цей...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель