Електронний каталог як альтернатива спрощеним закупівлям

Крістіна Бєлякова
2675
18 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Електронний каталог як альтернатива спрощеним закупівлям
2675
18 Травня 2020

Багатьох замовників цікавить питання використання електронних каталогів замість проведення спрощених закупівель. У пункті 7 частини 7 статті 3 нової редакції Закону про публічні закупівлі (далі — Закон) зазначено, що замовник придбаває товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 та 2 частини 1 цієї статті Закону, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, установленого цим Законом, у разі, якщо закупівля товарів відбувається з використанням електронного каталогу.

Отже, замовники можуть використати електронний каталог для закупівлі товарів без проведення спрощеної закупівлі?

Дійсно, відповідно до пункту 7 частини 7 статті 3 Закону така альтернатива передбачена, однак на 18.08.2020 замовники не можуть поки скористатися такою можливістю. Річ у тім, що в частині 15 статті 11 нового Закону встановлено, що в разі створення електронних каталогів їх формують і супроводжують виключно централізовані закупівельні організації. Структуру, порядок формування та використання електронних каталогів визначає Кабінет Міністрів України. На 18.08.2020 Кабінет Міністрів України не визначив структуру, порядок формування та використання електронних каталогів.

Отже, до того часу, поки не буде затверджено структуру, порядок формування та використання електронних каталогів, які визначає Кабінет Міністрів України, замовники від 50 тис. грн не можуть використовувати електронні каталоги.

Нагадаємо, що, згідно...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)