Закупівлі в умовах воєнного стану

Неллі Стельмах
2942
1 Березня 2022
Закупівлі в умовах воєнного стану
2942
1 Березня 2022

З 01.01.2021 закупівлі у сфері оборони регламентувалися двома законами:

та відповідними підзаконними актами.

Закупівлі для оборонних структур

23.02.2022 було зареєстровано законопроект № 7109, за який мали б проголосувати 24.02.2022, але в цей день почалося повномасштабне вторгнення, та законопроєкт втратив актуальність.

Вказаним законопроєктом передбачалося надати можливість Міністерству оборони та Збройним Силам України закуповувати певний перелік товарів, робіт та послуг, незалежно від вартісних меж, за спрощеною закупівлею за Законом України «Про публічні закупівлі». Більше читайте у статті «Зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для потреб оборони України».

Станом на час написання цієї статті іншого законопроєкту на спрощення закупівель в умовах воєнного стану не зареєстровано, хоча він і розроблений депутатами Верховної Ради.

Тому замовникам, які належать до сфери оборони, можна запропонувати такий алгоритм проведення закупівель:

  1. Прийняття рішення військовою (військово-цивільною) адміністрацією за місцем розташування відповідного розпорядження (Приклад 1), причому в розпорядженні можна врахувати не тільки структури ЗСУ та ДСНС, але й інші, наприклад лікарні, інші установи тощо.
Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану