Відміна аукціонів не торкнулась Прозорро.Продажі

Ганна Довгая
1651
4 Січня 2023
Відміна аукціонів не торкнулась Прозорро.Продажі
1651
4 Січня 2023

03.01.2023 набули чинності зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Змінами до Особливостей, зокрема, тимчасово відмінено аукціони в електронній системі закупівель, адміністратором якої є ДП «Прозорро». При цьому Прозорро.Продажіце інше державне підприємство, яке адмініструє електронну торгову систему з продажу державного та комунального майна.

Для того щоб краще зрозуміти різницю між підприємствами, сформуємо орієнтовну таблицю:

Прозорро

Прозорро.Продажі

Адміністратор електронної системи закупівель (наказ Мінекономіки від 07.04.2020  № 648)

Адміністратор електронної торгової системи з продажу державного та комунального майна (постанова КМУ від 10.05.2018 № 433)

Що можна купити?

НПА. Придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Послуги — будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації.

Роботи — розроблення проектної документації на об’єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проектної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

НПА. Зокрема, Закон України «Про оренду державного та комунального майна», Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Аукціони

В період воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники проводять закупівлі товарів, робіт та послуг згідно з  Законом з урахуванням Особливостей.

З 03.01.2023 строком на 6 місяців аукціони в електронній системі Прозорро відмінено. Відміна аукціонів не означає відміну конкурентних процедур закупівель. Відкриті торги будуть і надалі, і у зв’язку зі змінами будуть відбуватись швидше.

04.01.2023 Прозорро.Продажі повідомило: учасникам аукціонів після реєстрації для участі в онлайн-торгах та подачі пропозиції в день аукціону надсилається посилання на участь у трираундовому англійському аукціоні на підвищення ціни чи гібридному голландському аукціоні з покроковим зниженням ціни лоту.

Детальніше про різновиди аукціонів в системі Прозорро.Продажі можна ознайомитись за посиланням.

Рекомендації для роботи учасникам та організаторам аукціонів разом із кризовими контактами операторів електронних майданчиків доступні на сайті Прозорро.Продажі.

Колеги, рекомендуємо розумно поставитись до змін, адже кожен з нас наразі працює задля спільної Перемоги. Також закупівельній громаді може бути цікавий вебінар:

Презентації, що використовувались під час виступу:

👉 https://cutt.ly/C0S6gLK

👉 http://surl.li/ecwks

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО