Вартість товару, що підлягає локалізації, складає менше 200 тис. грн, але загальна вартість закупівлі більша: можна не застосовувати локалізацію?

Тетяна Мішта
2599
21 Вересня 2022
Вартість товару, що підлягає локалізації, складає менше 200 тис. грн, але загальна вартість закупівлі більша: можна не застосовувати локалізацію?
2599
21 Вересня 2022

Чи потрібно підтверджувати локалізацію, якщо вартість товару менше 200 тис грн дізнаєтесь далі.

Питання передплатника порталу.

  • Потребую допомоги! Якщо вартість товару у складі робіт чи послуг складає не більше 200 000 грн, але вартість самих робіт чи послуг складає більше 200 000, чи потрібно до закупівлі застосовувати ступінь локалізації виробництва?

Відповідь експерта із закупівель.

  • Закон України «Про публічні закупівлі» зі змінами (далі — Закон) стосовно ступеня локалізації у підпункті 4 пункту 61 Прикінцевих і перехідних положень передбачає, що у разі здійснення замовником закупівлі робіт чи послуг, якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених цим пунктом, процедури закупівлі таких робіт чи послуг здійснюються з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.

При цьому у пункті 61 Прикінцевих і перехідних положень Закону встановлено, що тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель: якщо вартість предмета закупівлі(!) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень,  замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їхня ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує, зокрема, у 2022 році 10 відсотків.

Оскільки вищевказане положення Закону визначає вартісну межу в цілому для предмета закупівлі, а не для товару, то ступінь локалізації  підтверджується в порядку, передбаченому законодавством для товару (який у складі робіт чи послуг буде набуто у власність), за умови, що вартість предмета закупівлі в цілому (у тому числі робіт або послуг) перевищує саме 200 тисяч гривень. 

Пропонуємо до перегляду відеозапис:

Читайте також на порталі Радника:

  1. «Мінекономіки про те, чи потрібно щодо локалізованого товару використовувати коди CPV, які наведено в Прозорро (Інфобокс)»;
  2. «Локалізація: окремі вимоги й міжнародні зобов’язання. Бонус — таблиці замовнику з необхідними угодами з пороговими значеннями».
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО