Увага! ДАСУ буде досліджувати дотримання вимог Постанови № 169

Катерина Плашенко
1156
7 Липня 2022
Увага! ДАСУ буде досліджувати дотримання вимог Постанови № 169
1156
7 Липня 2022

Як відомо, фінансовий контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель забезпечується, зокрема, шляхом проведення моніторингу закупівель, підстави та порядок проведення якого визначені в статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Державна аудиторська служба України (далі — Держаудитслужба) вже повідомляла у листі № 001200-16/2898-2022 від 22.04.2022, що після введення воєнного стану здійснює заходи державного фінансового контролю, у тому числі з питань дотримання законодавства у сфері закупівель, за умови реального функціонування об’єктів контролю, сервісів та інформаційних платформ (майданчиків), можливості забезпечення збереження життя та здоров’я працівників.

Окрім цього, Держаудитслужба наголошувала, що замовники, незважаючи на умови воєнного стану, що діють в Україні, при здійсненні закупівель повинні чітко дотримуватися принципів, визначених статтею 5 Закону, та не допускати неефективного та незаконного використання державних фінансових ресурсів. Дотримуватись принципів вам обов’язково допоможе стаття «Лайфхаки дотримання принципів здійснення публічних (воєнних) закупівель».

Водночас замовники мають можливість проводити публічні закупівлі в умовах воєнного стану відповідно до постанови Уряду від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169), у зв’язку з чим у замовників публічних закупівель можуть виникати такі питання: чи буде Держаудитслужба...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану