Складні відносини по укладеному до війни договору про закупівлю

Редакція
878
4 Квітня 2022
Складні відносини по укладеному до війни договору про закупівлю
878
4 Квітня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Між замовником та виконавцем було укладено договір про закупівлю щодо надання послуг. Послуги надавались поетапно, з поетапною оплатою. Виконавець надав черговий транш послуг, однак замовником (державним підприємством) за ці послуги сплачено не було. Замовник пояснює це тим, що кошти переведено, але ці затримки пов’язані з Казначейством, та посилаються на воєнний стан. Водночас замовник вимагає продовження надання послуг, а виконавець відмовляється їх надавати у зв’язку з тим, що не надійшла оплата за надані послуги.

Підкажіть, будь ласка, які варіанти вирішення цього питання? Чи можуть сторони укласти новий прямий договір за Постановою № 169 на частину ненаданих послуг? Чи треба розірвати перший договір на фактично надані послуги та відповідну оплату? Чи треба звертатися до суду для стягнення коштів за надані послуги, або чекати закінчення воєнного стану? Дякую за відповідь!

Редакція «Радник в сфері державних закупівель».

  • Добридень! Насамперед вам необхідно поглянути на умови укладеного договору про закупівлю, особливо в частині обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), оскільки будь-які обставини непереборної сили беруться до уваги лише тоді, якщо вони передбачені у відповідному договорі про закупівлю. Згідно з усталеною практикою, виникнення обставин непереборної сили просто посуває виконання зобов’язань у часі та не призводить до автоматичного розірвання відносин. Водночас договір про закупівлю може містити...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану