Закупівлі згідно з Законом про закупівлі чи згідно з Постановою № 169: розмежовуємо правильно

Ганна Довгая
4307
10 Березня 2022
Закупівлі згідно з Законом про закупівлі чи згідно з Постановою № 169: розмежовуємо правильно
4307
10 Березня 2022

В умовах воєнного стану багато уповноважених осіб вагаються під час прийняття рішення стосовно (не)проведення процедур закупівель чи спрощених закупівель, які здійснюються відповідно до річного плану закупівель, без урахування постанови Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169). Розберемо цю ситуацію далі.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) ніхто не відміняв. Закон діє. При цьому Постановою № 169 встановлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом та Законом України «Про оборонні закупівлі».

Виникає питання: що з річними (плановими) закупівлями? З юридичного погляду процедури закупівель / спрощені закупівлі, які не увійшли до затвердженого замовником переліку з обсягами закупівель товарів, робіт і послуг, здійснюються у порядку та у спосіб, що визначений Законом. Водночас станом на 09.03.2022 жоден нормативно-правовий акт не встановлює обов’язку замовників проводити публічні закупівлі виключно згідно з Постановою № 169.

Важливо: враховуючи, що в умовах воєнного стану як самі ресурси, так і можливість їх постачання в країні можуть бути обмеженими, кожній уповноваженій особі слід розумно поставитись до необхідності здійснення тих чи інших публічних закупівель. Приміром,...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану