Перш ніж виконувати договір про закупівлю, його потрібно скласти. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) на замовника покладається обов’язок оприлюднити проєкт договору про закупівлю. Саме на стадії складання проєкту договору про закупівлю замовнику необхідно передбачити всі «спірні» випадки, у тому числі підстави та процедуру розірвання договорів про закупівлю та «прямих» договорів (далі — договір) в односторонньому порядку.
Порядок розірвання договору про закупівлю в односторонньому порядку
Згідно зі статтею 654 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Тобто:
1. розірвання договору про закупівлю відбувається у письмовій формі, якщо договором не встановлено інше;
2. процедура одностороннього розірвання договору починається за ініціативою однієї із сторін у письмовому вигляді.
Законодавство не містить загальних вимог щодо оформлення повідомлення про одностороннє розірвання договору про закупівлю / договору, порядку та строків його направлення. Згідно зі звичаями ділового обороту одностороннє розірвання договору про закупівлю / договору оформлюється у вигляді листа або повідомлення із зазначенням: реквізитів сторін, дати документа, вихідного номера, підстав, які викликали розірвання договору про закупівлю,...