Щодо звернення до Держаудитслужби через Рrozorro

Катерина Плашенко
1073
28 Вересня 2023
Щодо звернення до Держаудитслужби через Рrozorro
1073
28 Вересня 2023

У статті розглянемо, чи має сенс звертатися до Держаудитслужби через Prozorro; дізнаємося, яким чином реагує ДАСУ не такі повідомлення та чи існує механізм надання відповідей у таких випадках. Якщо на вашу думку наявне порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, як краще звертатися до аудиторів, куди ще є можливість звернутися та повідомити про ймовірні порушення.

Буває, що учасники звертаються до Державної аудиторської служби України (далі — Держаудитслужба/ДАСУ) зі зверненнями на онлайн-платформі електронної системи публічних закупівель Prozorro.

Наприклад оголошення UA-2023-05-16-005507-a: представник учасника, який не став переможцем, звернувся до Держаудитслужби з вимогою встановити порушення, якого, на думку позивача, припустився замовник, а саме невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до норм Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості) та Закону України «Про публічні закупівлі» (див. Рисунок).

Рисунок
...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО