Щодо КЕП УО при зміні місця роботи

Катерина Плашенко
923
12 Жовтня 2023
Щодо КЕП УО при зміні місця роботи
923
12 Жовтня 2023

У статті розглянемо, що уповноваженій особі замовника потрібно знати про кваліфікований електронний підпис при зміні місця роботи.

Одна з умов, яким повинна відповідати уповноважена особа (УО) замовника для належного виконання своїх обов’язків, це наявність в УО кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП). При зміні місця роботи УО виникає низка питань. Чи потрібно у такому випадку змінювати КЕП? Чи повинен КЕП бути прив’язаним до установи замовника? Можливо, підійде КЕП, виготовлений для фізичної особи УО?

Відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / ЦЗО / учасником / постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель. Після внесення інформації в електронні поля на неї накладається КЕП посадової особи. Тобто замовник при розміщенні інформації про публічні закупівлі використовує саме КЕП посадової особи замовника.

При цьому пунктом 4 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 № 749 (далі — Порядок № 749)  передбачено, що державні установи для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа, а для здійснення повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та / або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, здійснення інформаційного обміну з іншими юридичними особами — виключно захищені носії особистих ключів.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану