Різні алгоритми здійснення закупівель за Постановою № 169 від 50 тис. грн з 29.06.2022

Крістіна Бєлякова
2495
10 Серпня 2022
Різні алгоритми здійснення закупівель за Постановою № 169 від 50 тис. грн з 29.06.2022
2495
10 Серпня 2022

Станом на початок серпня 2022 року в постанову від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) уже внесені вісім змін, і в майбутньому плануються ще. Тому закупівельній спільноті необхідно завжди слідкувати за змінами і здійснювати закупівлі відповідно до чинного законодавства, а портал RADNUK.COM.UA вам у цьому допоможе!

У цій статті розберемо передостанні зміни до Постанови № 169, якими визначено певні особливості закупівель від 50 тис. грн без використання електронної системи.

Зверніть увагу: змінами, внесеними Постановою № 723 від 24.06.2022 до Постанови № 169, які набрали чинності 29.06.20222, встановлено, що закупівлі, які здійснюються без використання електронної системи, не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель, за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Далі розберемо, які закупівлі за Постановою № 169 можна здійснювати без використання електронної системи.

Закупівлі за Постановою № 169 без використання електронної системи

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169 закупівлі без використання електронної системи закупівель здійснюють:

  • замовники, визначені частиною 9 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон);

Порівнюємо закупівлі без використання електронної системи за Постановою № 169 до 29.06.2022 та після

Якщо договір укладений до 29.06.2022

Якщо договір був укладений з 29.06.2022

В електронній системі закупівель оприлюднюємо:

  1. звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  2. договір про закупівлю;
  3. всі додатки до договору.
  1. звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  2.  договір про закупівлю;
  3.  всі додатки до договору;
  4.  зміни до договору після його укладення.

не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Підіб’ємо підсумки:

  • з 29.06.2022 збільшено строки для звітування по договору до 70 днів, але також додали додаткову вимогу про обов’язкову  публікацію усіх змін до договору. З алгоритмом здійснення таких закупівель ознайомтесь у статті «Алгоритм закупівель від 50 тис. грн без ЕСЗ за Постановою № 169 з 29.06.2022»;
  • згідно зі статтею 654 ЦКУ зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Договір як вид правочину, відповідно до норми статті 208 ЦКУ, укладається в письмовій формі. Зважаючи на зміст цих норм, якщо інше не передбачено умовами договору чи положеннями чинного законодавства України, зміни до договору повинні бути викладені документально в письмовій формі. Таким документом і є додаткова угода. Отже, замовникам, які здійснюють закупівлі за Постановою № 169 без використання електронної системи від 50 тис. грн, з 29.06.2022 необхідно буде оприлюднювати усі додаткові угоди до договорів. Детально про додаткові угоди читайте у статті «Чи завантажувати договір з додатками чи додатковими угодами разом зі звітом за Постановою № 169?»;
  • щоб не заплутатися, можемо порекомендувати замовникам, наприклад, по усіх договорах, укладених за Постановою № 169 від 50 тис. грн без використання електронної системи, оприлюднювати не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях в електронній системі закупівель:

    — звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
    — договір про закупівлю;
    — всі додатки до договору;
    — зміни до договору після його укладення.

З останньою рекомендацією ви в будь-якому разі не пропустите передбачені строки і опублікуєте усю необхідну інформацію. Пам’ятайте, що на порталі RADNUK.COM.UA ви можете завантажити понад 358 прикладів документів, серед яких приклад договору про закупівлю товару за Постановою № 169.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО