Prozorro Market: чи варто замовнику встановлювати додаткові вимоги до учасників при проведенні ЗПП?

Катерина Плашенко
1167
11 Січня 2024
Prozorro Market: чи варто замовнику встановлювати додаткові вимоги до учасників при проведенні ЗПП?
1167
11 Січня 2024

Закупівлі у Prozorro Market мають ряд вагомих переваг, адже дозволяють замовникам у короткі строки закупити необхідний товар, а учасникам — швидко стати постачальниками, при цьому уникнути підготовки безлічі документів, які зазвичай необхідно опрацьовувати та розробляти під час участі у відкритих тогах. Чи варто замовнику встановлювати додаткові вимоги до учасників під час проведення запиту пропозицій постачальників? Читайте у матеріалі.

Закупівлі у Prozorro Market, або через електронний каталог, зовсім недавно стали популярними. Замовники, які звикли встановлювати чіткі вимоги до учасників при проведенні відкритих торгів, нерідко прагнуть встановити додаткові умови й при проведенні запиту пропозиції постачальників (ЗПП). Та чи правомірним є встановлення додаткових вимог у такому разі?

Нагадаємо, що замовники здійснюють закупівлі через електронний каталог відповідно до постанови Уряду від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості) та постанови Уряду від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (далі — Порядок).

Prozorro Market: встановлювати додаткові вимоги чи ні?

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану