Про закупівлі до 50 тис. грн, які не увійшли до Постанови № 169

Наталія Заєць
4477
10 Березня 2022
Про закупівлі до 50 тис. грн, які не увійшли до Постанови № 169
4477
10 Березня 2022

У мирний час закупівлі до 50 тис. грн відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» можна було здійснювати шляхом укладання «прямих» договорів з подальшим оприлюдненням звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

При цьому постановою Кабміну від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі—Постанова № 169) передбачено, що оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та «Про оборонні закупівлі».

Відповідно до пункту 25 частини 1 статті 1 Закону публічна закупівля (далі — закупівля) — це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом. Порядок визначений для проведення спрощених закупівель та процедур закупівель. Договір про закупівлю до 50 тис. грн, укладений без застосування електронної системи закупівель, не є договором про закупівлю у розумінні Закону (передбачає оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель). Такий договір регулюється, зокрема, Цивільним та Господарським кодексами України.

Отже, умови Постанови № 169 не зачепили закупівлі до 50 тис грн.

Ба більше, Мінекономіки у листі...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану