Практика ДАСУ про продовження дії договору про закупівлю в обсязі 20 % на початку року

Катерина Плашенко
2025
18 Грудня 2023
Практика ДАСУ про продовження дії договору про закупівлю в обсязі 20 % на початку року
2025
18 Грудня 2023

Наразі продовження дії договору про закупівлю в обсязі не більш ніж 20 % на початку нового року — дуже актуальне питання для замовників. Пропонуємо вашій увазі моніторинги Державної аудиторської служби України (далі — ДАСУ/Держаудитслужба) щодо норми про 20 % на наступний рік. Що перевіряють аудитори та яких помилок припускаються замовники в цій частині, читайте у статті.

Підпунктом 8 пункту 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), визначено, що істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини 6 статті 41 Закону, тобто крім випадку, коли дія договору про закупівлю продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Ознайомтеся зі статтями «Готуємося до укладання додаткових угод в обсязі 20 % на 2024 рік: крайній строк та приклади додаткових угод» та «Укладання додаткової угоди в обсязі 20 % на початку 2024 року: три питання-відповіді».

Проєкт договору про закупівлю не містить самого порядку змін його умов, передбаченого підпунктом 8 пункту 19 Особливостей

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану