Помилка у договорі, чи можна виправити додатковою угодою як механічну помилку?

Катерина Плашенко
452
24 Червня 2022
Помилка у договорі, чи можна виправити додатковою угодою як механічну помилку?
452
24 Червня 2022

Питання передплатника порталу

— Доброго дня та мирного неба. Нами  був підписаний договір про поставку товару. Зараз постачальником була виявлена помилка в укладеному договорі, а саме: передбачено, що ціна без ПДВ, а він помилково зазначив з ПДВ. Чи можливо це виправити додатковою угодою, записуючи це як механічну помилку? Дякую!

Відповідь експерта. 

— Вітаю, в разі якщо договір про закупівлю був укладений  згідно  Закону України «Про публічні закупівлі»  (далі – Закон), тобто за результатами процедури закупівлі то потрібно перевірити чи була наявна помилка саме у електронній системі закупівель (ЕСЗ), зокрема в:

  • проєкті договору про закупівлю у тендерній документації;
  • підтвердженні проєкту договору про закупівлю, наданого у складі тендерної пропозиції переможцем, інших документів процедури.

Якщо помилка наявна у документах процедури закупівлі, що вже оприлюднена в  ЕСЗ, то виправити її як механічну / технічну помилку шляхом укладанням додаткової угоди можливості немає. Це обумовлено тим, що відповідно до частини 4 статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та / або випадків...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану