Плануємо зараз закупівлі на 2023 рік у річному плані + приклад протоколу

Крістіна Бєлякова
6132
9 Грудня 2022
Плануємо зараз закупівлі на 2023 рік у річному плані + приклад протоколу
6132
9 Грудня 2022

Більшість замовників починають планувати й проводити закупівлі в кінці року для потреб наступного. Тому у зв’язку з актуальністю питання розберемося, як правильно здійснювати таке планування щодо складання річного плану.

Нагадаємо, що в пункті 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178, встановлено, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів).

Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Згідно зі статтею 4 Закону закупівлю здійснюють відповідно до річного плану, який безоплатно оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. З прикладом протоколу про затвердження річного плану за особливостями ознайомтесь у зразках документів — «Приклад протоколу про затвердження (змін до) РП (за Особливостями)».

Оскільки згідно зі статтею 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, то складання річного плану та внесення змін до нього є передумовою здійснення закупівель і передує їх проведенню.

Вимоги до річного плану

Складання та оприлюднення річного плану або змін до нього в електронній системі закупівель передбачає висвітлення інформації про:

  1. найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорію;
  2. назву предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);
  3. розмір бюджетного призначення та / або очікувану вартість предмета закупівлі;
  4. код економічної класифікації видатків бюджету (для бюджетних коштів);
  5. вид закупівлі та орієнтовний початок проведення;

У разі застосування рамкової угоди зазначається:

  • строк дії рамкової угоди;

Якщо річний план оприлюднюється централізованою закупівельною організацією, додатково зазначаються найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія, в інтересах яких проводиться закупівля за рамковою угодою;

  • очікувана вартість з урахуванням усього запланованого строку дії рамкової угоди.

Після оприлюднення річного плану або змін до нього може виникнути потреба змінити деякі умови закупівлі порівняно з тими, які були на момент планування, але запам’ятайте: річний план можна відкоригувати тільки до моменту оголошення закупівлі з цього плану. Якщо закупівлю вже оголошено, то вже немає технічної можливості змінити такий план.

Отже, як бачимо, у річному плані потрібно обов’язково зазначати орієнтовний початок проведення закупівлі у відповідному полі електронної форми шляхом внесення місяця та року, у якому замовник планує розпочати процедуру закупівлі або укласти договір без використання електронної системи закупівель, а також рік, на який така закупівля планується.

Тому для зручності розглянемо приклад, як плануємо закупівлі, які проводимо в цьому році для потреб наступного:

Під час оприлюднення річного плану за процедурою відкритих торгів з особливостями у полі електронної форми «Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі» необхідно зазначити місяць та рік, у якому буде оприлюднене оголошення про проведення відкритих торгів, а рік закупівлі — той, для потреб якого планується закупівля. Отже, в цьому випадку будуть визначені такі терміни для закупівлі:

  • річний план на 2023 рік;
  • орієнтовний початок проведення процедури закупівлі в річному плані закупівель — грудень 2022 року.

Статті за темою:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО