Переможець не виходить на зв’язок: як діяти замовнику + зразок листа-звернення

Катерина Плашенко
668
21 Вересня 2023
Переможець не виходить на зв’язок: як діяти замовнику + зразок листа-звернення
668
21 Вересня 2023

Після акцепту тендерної пропозиції за результатом відкритих торгів з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), представник переможця не виходить не зв’язок. Не відповідає ані на листи, ані на телефонні дзвінки згідно з контактними даними, зазначеними в електронній системі закупівель.

Виходить, замовник не може укласти договір про закупівлю, і переможець не надає відмову від підписання договору. Що робити, щоб не порушити терміни укладання договору про закупівлю, та як взагалі правильно вийти із ситуації? Розкажемо далі.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі (пункт 49 Особливостей).

При цьому замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, зокрема, коли переможець процедури закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю (пункт 44 Особливостей).

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану