П’ять типових порушень при застосуванні підпункту 6 пункту 13 Особливостей. Практика ДАСУ

Катерина Плашенко
1499
12 Лютого 2024
П’ять типових порушень при застосуванні підпункту 6 пункту 13 Особливостей. Практика ДАСУ
1499
12 Лютого 2024

Пропонуємо вашій увазі висновки Державної аудиторської служби України (далі — Держаудитслужба/ДАСУ), у яких зазначені встановлені порушення під час здійснення закупівлі згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Нагадаємо, що підпунктом 6 пункту 13 Особливостей передбачено, що замовник може укласти прямий договір про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

Пропонуємо скористатися зразками протоколу щодо закупівлі за виключенням за пп. 6 п. 13 Особливостей та обґрунтування підстави для здійснення закупівлі за пп. 6 п. 13 Особливостей.

Порушення 1 — використання підпункту 6 пункту 13 Особливостей у разі відміни відкритих торгів через відхилення всіх тендерних пропозицій

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану