Виходячи з пункту 4¹ постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710, головних розпорядників бюджетних коштів (розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня) та суб’єктів господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів зобов’язано забезпечити:
- обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
- оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному вебсайті (або на офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
У період дії правового режиму воєнного стану зазначена норма не зупинена та не скасована. Тому завжди майте під рукою електронну книгу «Дотримання Постанови № 710 в частині підготовки й оприлюднення обґрунтувань».
Крім цього, для полегшення вашої щоденної роботи редакцією порталу RADNUK.COM.UA підготовлено для завантаження:
- Приклад обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі – фармацевтична продукція (ліки);
- Приклад обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі – медичне обладнання (апарат штучної вентиляції легенів).
Приклади розміщені в підрозділі «Зразки документів замовникам» розділу «Зразки документів» у категорії «Обґрунтування на виконання Постанови № 710». А щоб згадати, як правильно визначити предмет закупівлі, читайте:
- «Усе, що потрібно знати про визначення предмета закупівлі: частина перша»;
- «Усе, що потрібно знати про визначення предмета закупівлі: частина друга».
Інструменти, які допоможуть визначити предмет закупівлі:
Пошук ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник — інструмент, розроблений групою компаній «Радник», за допомогою якого можна швидко та зручно знайти необхідний предмет закупівлі у класифікаторі ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» за кодом або за конкретною назвою.
Класифікатор медичних виробів НК 024:2019 — додатковий класифікатор, який зазначають у разі закупівлі медичних виробів.
Державний реєстр лікарських засобів — за допомогою цього реєстру можна знайти міжнародну непатентовану назву лікарського засобу, яка додатково зазначається в разі закупівлі лікарських засобів.