Об’єкти критичної інфраструктури: як визначити?

Анжеліка Лівіцька
4855
4 Липня 2022
Об’єкти критичної інфраструктури: як визначити?
4855
4 Липня 2022

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова), яка нещодавно була змінена, зокрема, передбачає:

«Замовники здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та / або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України “Про публічні закупівлі”. Придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та / або електронного каталогу у разі, коли здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг для забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури».

Виникає запитання, а що таке «об’єкти критичної інфраструктури» і якими нормативно-правовими актами здійснюється визначення та правове регулювання об’єктів критичної інфраструктури? Розбираємося далі.

Що таке «критична інфраструктура» та якими НПА регулюється

У країнах ЄС термін «критична інфраструктура» зазвичай охоплює об’єкти, системи, мережі або їх частини, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Крім того, функціонування критичної інфраструктури в мирний час пов’язується з підтриманням життєво важливих функцій у суспільстві, захистом базових потреб його членів і формуванням у них...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану