Нюанси укладення договорів про закупівлю за допомогою електронного цифрового підпису та електронної печатки

Дарія Голубкіна
569
20 Липня 2022
Нюанси укладення договорів про закупівлю за допомогою електронного цифрового підпису та електронної печатки
569
20 Липня 2022

Війна змусила всіх нас переоцінити свої життєві пріоритети та змінила погляди на багато речей у повсякденній роботі. Новації, які раніше не так часто використовували закупівельники, у сьогоднішніх реаліях можуть бути єдиним шляхом вирішення багатьох питань у робочому процесі, оскільки ситуації вимагають від закупівельника забезпечувати виробничі потреби замовника в поставці товарів, виконанні робіт та наданні послуг миттєво.

Однак у зв’язку з бойовими діями в багатьох регіонах нашої країни замовники та учасники публічних закупівель практично позбавлені або не завжди мають можливість підписати документи на папері.

Тож далі розберемось із питаннями щодо електронного підписання договорів, використання електронного цифрового підпису та його перевірки та обов’язково розберемо договірні застереження щодо цього.

Форма правочину (договору про закупівлю)

Чинним законодавством України передбачена можливість укладення договору з використанням електронного підпису. Тобто існує можливість уникнути підписання договору «на папері». Можливість існування електронної форми договору передбачена Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV, Законом України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII, Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ) та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 205 ЦКУ правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Також передбачено право сторін вибирати форму правочину.

Стаття 207 ЦКУ розкриває вимоги до письмової форми правочину та зазначає, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану