(Не)відкриті реєстри та (не)аналогічний договір: короткий опис рішення суду

Катерина Плашенко
644
5 Липня 2022
(Не)відкриті реєстри та (не)аналогічний договір: короткий опис рішення суду
644
5 Липня 2022

Єдиний державний реєстр судових рішень було закрито для загального доступу 24.02.2022, у день, коли почалась збройна агресія російської федерації проти України, з метою безпеки та захисту від кібератак загарбників. При цьому нещодавно, 20.06.2022, Державна судова адміністрація України відновила загальний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень та роботу сервісу «Стан розгляду справ».

Тепер у порталу RADNUK.COM.UA з’явилася довгоочікувана можливість аналізувати для вас судову практику щодо проведення закупівель під час воєнного стану. Так, у матеріалах «(Не)відкриті реєстри: практика ДАСУ» та «Замовник виправдовує порушення воєнним станом: позиція ДАСУ» ми розглядали встановлені Держаудитслужбою під час моніторингу порушення вимог частини 7 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон): «Замовником не відхилено тендерну пропозицію переможця, яким не надано документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону. 

Водночас на час проведення та завершення моніторингу вільний публічний доступ до вказаних реєстрів був відсутній (обмежений у зв’язку з технічними роботами, спрямованими на максимальне посилення захисту даних в умовах воєнного стану). Аргументи замовника та посилання на воєнний стан не впливають на висновок моніторингу. Держаудитслужба в сукупності виявлених порушень без жодних поблажок зобов’язує замовника розірвати договір про закупівлю».

Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з рішенням щодо відповідності переможця...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану