Керуючись нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI, органи Державної податкової служби здійснюють оприлюднення наборів даних, визначених переліком наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, за положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835. Такі набори даних ці органи розміщують, зокрема, в електронному кабінеті ДПС.
Згідно з пунктами 1, 12–15 розділу 3 Порядку функціонування електронного кабінету, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637, електронний кабінет — сукупність інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС, що забезпечує електронну форму взаємодії між платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами з питань реалізації прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання Кодексу та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Електронний кабінет включає відкриту (загальнодоступну) частину та приватну частину (особистий кабінет). Доступ до відкритої частини електронного кабінету мають усі користувачі без використання електронних довірчих послуг. Відкрита частина електронного кабінету забезпечує можливість отримання користувачем інформації, яка відповідно до законодавства є відкритою та підлягає оприлюдненню. Користувачами відкритої частини електронного кабінету є фізичні та юридичні особи, які мають вільний доступ до мережі Інтернет.
Так, у відкритій частині в розділі «Реєстри» відображались набори даних за вищезгаданим переліком, зокрема і:
- Реєстр платників єдиного податку;
- Реєстр платників податку на додану вартість;
- Єдиний державний реєстр суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової торгівлі та роздрібної торгівлі пальним.
Крім того, в цьому ж розділі встановлений функціонал перевірки довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Проте станом на 06.06.2022 на період дії правового режиму воєнного стану органами ДПС обмежено доступ до наборів даних, що повинні бути відображені у відкритій частині електронного кабінету розділу «Реєстри».
Тобто за допомогою цього вебресурсу зараз, як було раніше, неможливо перевірити систему оподаткування платника податків, чи ліцензію постачальника палива, чи довідку про відсутність заборгованості тощо.
Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом № 2939 та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Ключовою обставиною виконання цієї норми є відкритий доступ до необхідної інформації. Хоча згадані вище набори даних згідно з переліком повинні бути відображені у відкритому доступі, проте станом на сьогодні доступ до них обмежено. Тому частина 4 статті 22 Закону № 922 в період такого обмеження на ці набори даних не поширюється.
Таким чином, при здійсненні закупівель, зокрема процедури закупівлі відкриті торги, замовникам слід враховувати ці обставини.
Скористайтесь в роботі зразком протоколу визначення учасника переможцем процедури закупівлі та прийняття рішення про намір укласти з ним договір.
Читайте також публікації: