Інформація, що вважається суттєвою в закупівлях

Тетяна Коріненко
567
5 Липня 2021
Інформація, що вважається суттєвою в закупівлях
567
5 Липня 2021

«СУТТЄ́ВИЙ, а, е. Який становить саму суть, зміст чого-небудь; важливий, значний»
Академічний тлумачний словник (1970–1980)

Згідно з частиною 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, зокрема: замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною 1 статті 17 Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.    

Тобто замовники мають право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

У свою чергу органи державної влади, підприємства, установи, організації можуть надати підтвердження або спростування інформації, наданої учасником, тобто надати достовірну інформацію. У випадку спростування інформації, наданої учасником, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника     .

Така норма містилась і в редакції Закону до 19.04.2020, але чиною редакцією законодавець удосконалив її, визначивши частиною 1 статті 31 цього Закону окрему підставу для відхилення:

«учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною 15 статті...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.