Ще один продуктивний тиждень у закупівельному просторі! Кабінет Міністрів України вдев’яте прийняв зміни до Постанови № 169, але запитань щодо останніх змін до Закону в усіх ще багато. Але група компаній «Радник» уже готова надати до уваги добірку найважливішого за цей тиждень:
- Із 14.07.2022 окрім того, що закупівельна громада отримала нову підставу для визнання договору про закупівлю нікчемним, замовникам ще й слід пам’ятати про ступінь локалізації щодо певних товарів. Відразу зауважимо, немає значення, чи предметом закупівлі є безпосередньо «товар». Навіть якщо ви закуповуєте роботи або послуги, у складі яких цей товар поставляється, ви маєте враховувати ступінь локалізації до таких товарів, який наразі не повинен бути меншим ніж 10 %. Для вашої зручності зафіксували Перелік товарів, щодо яких замовники повинні застосовувати ступінь локалізації.
- Наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 вебпорталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему «PROZORRO» за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення вебпорталу є державне підприємство «ПРОЗОРРО». Мінекономіки у своєму роз’ясненні повідомило, що з питань технічної реалізації необхідно звертатися до адміністратора системи ДП «ПРОЗОРРО», про що більш детально можете прочитати в консультації «Мінекономіки про технічну реалізацію підтвердження ступеня локалізації виробництва виробником товару».
- Починаючи з 10.08.2022 з’явились додаткові чотири підстави для укладення прямого договору за постановою № 169, вартістю понад 50 тис. грн. Що це за підстави? Відповідаємо в матеріалі «Дев’яті зміни до Постанови № 169 (від 10.08.2022): на що звернути увагу», де розглянемо, що змінилося та на що необхідно звернути увагу.
- Досі не розібрались у питанні, чи відхиляти переможця спрощеної закупівлі, якщо він з тимчасово окупованої території? Ми вже знаємо відповідь! Законодавством не вимагається від замовника відхиляти учасників закупівлі, які зареєстровані на ТОТ, а від органів Державної казначейської служби України — обмежувати проведення платежів за договорами, у яких зазначено адресу постачальника / виконавця / підрядника на ТОТ. Водночас у разі зміни місця знаходження ФОП необхідно обов’язково внести відповідні зміни до ЄДР, про що більш детально можете почитати у статті «Переможець спрощеної закупівлі з тимчасово окупованої території: відхиляти? Чи Казначейство реєструє такий договір?».
- Наразі замовники зіткнулися з такою ситуацією, що після отримання від постачальника електричної енергії повідомлення про припинення / розірвання договору про постачання електричної енергії (договору про закупівлю) такі замовники по закінченню 20-денного строку (або після дати припинення постачання електричної енергії, зазначеної в повідомленні) опиняються в постачальника «останньої надії» (далі — ПОН). Звичайно, кожен замовник, який опинився в такій ситуації, хоче зрозуміти, за яких умов та з яких підстав останній потрапляє до ПОНа, що він має вчинити для врегулювання відносин та як правильно визначити свої подальші дії. На нашу думку, замовник після отримання повідомлення про розірвання договору про закупівлю / договору про постачання електричної енергії має вчинити всі можливі дії задля укладання договору з новим постачальником електричної енергії, про що більш детально ми розглянули у статті «Замовник опинився у ПОН: що робити та який вихід?».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками.
Вперед до перемоги! Слава Україні! Для тих, хто хоче провести вільний час із «закупівельною користю», — тест на порталі RADNUK.COM.UA:
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».