Найголовніше за тиждень (до 29.03.2024)

Лілія Груздо
922
30 Березня 2024
Найголовніше за тиждень (до 29.03.2024)
922
30 Березня 2024

Група компаній «Радник» старанно працює над розв’язанням питань, які виникають у закупівельників, та підготувала добірку найважливіших статей за цей тиждень.

  • Замовники укладають договори про закупівлю відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Під час укладання договорів підряду рекомендуємо враховувати ще постанову КМУ від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві». Якщо підряднику необхідно надати більше часу для завершення робіт і він не встигає у строки, визначені договором, замовник може внести зміни до договору відповідно до підпункту 4 пункту 19 Особливостей. Цим пунктом передбачено наявність документального підтвердження обставин, що спричинили таке продовження. У статті «Продовження строку дії договору про закупівлю робіт: чи можливо та як оформити?» детально розглянули обставини продовження строку виконання зобов’язань та / або строку дії договору. 
  • Якщо прямий договір укладено за пунктом 11 Особливостей, то варто розібратись із загальною вартістю договору з урахуванням збільшення суми. Оскільки якщо річна вартість закупівлі становить до 50 тис. грн, то УО зобов’язана в електронній системі оприлюднити лише річний план закупівель. Однак якщо це будуть вартісні межі від 50 до 100 тис. грн, УО повинна додатково ще оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Які способи укладання прямих договорів існують на сьогодні, розглядаємо у статті «Прямий договір у публічних закупівлях».
  • Методика оцінки як обов’язкова складова тендерної документації має містити інформацію, необхідну учасникам процедури закупівлі для того, щоб розуміти, яким чином буде здійснюватися порівняння їх тендерних пропозицій із тендерними пропозиціями конкурентів. Наприклад, це може бути єдиний критерій — оцінка за найнижчою ціною. Питома вага кожного критерію — відсоток конкретного критерію у загальній оцінці. Сума питомих ваг всіх критеріїв має дорівнювати 100 %. Продовжуючи цикл статей про тендерну документацію, у статті «Перелік критеріїв та методика оцінки тендерних пропозицій: прописуємо вимоги разом!» розглядаємо умови та критерії оцінки тендерних пропозицій, які передбачаються в тендерній документації.
  • Якщо в замовника виникла необхідність придбання товарів / послуг на суму від 100 тис. грн та вартістю менше 200 тис. грн, то він може це зробити шляхом укладення прямого договору про закупівлю з підприємством або організацією, що засновані громадською організацією осіб з інвалідністю, згідно з пунктом 13 Особливостей. Докладніше дізнатися про умови та обставини здійснення закупівель в організацій, що засновані громадською організацією осіб з інвалідністю, пропонуємо у статті «Закупівлі у підприємств, що засновані громадською організацією осіб з інвалідністю».
  • Згідно з підпунктом 7 пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Оскільки зазначений пункт дає можливість зміни ціни за одиницю товару та не містить заборони щодо збільшення суми договору, то при його застосуванні допускається коливання загальної суми договору. Як вносити зміни до договорів на закупівлю електричної енергії, розказали у статті «П’ять питань-відповідей про закупівлю електричної енергії».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема приклад технічної специфікації на закупівлю робіт.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО