Методика оцінки: як її описати в тендерній документації?

Наталія Шимко
1295
25 Лютого 2021
Методика оцінки: як її описати в тендерній документації?
1295
25 Лютого 2021

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) від замовників вимагається зазначати в оголошеннях про проведення спрощених закупівель, закупівель для укладення рамкової угоди, а також у тендерній документації перелік критеріїв та методику оцінки пропозицій / тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв оцінки.

Водночас у Законі не міститься визначення, що таке методика оцінки і що саме вона має містити, окрім випадку застосування критерію оцінки «вартість життєвого циклу». Для цього випадку Законом встановлено, що методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів та інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу.

Давайте розглянемо, навіщо взагалі потрібна методика оцінки тендерних пропозицій і як правильно її описати.

Терміни і визначення

Критерій оцінки — характеристика товару, роботи або послуги, що є важливою для замовника при придбанні та подальшому використанні предмета закупівлі та за якою замовник збирається порівнювати пропозиції / тендерні пропозиції, отримані від різних учасників.

Крім ціни, це можуть бути такі характеристики, як умови доставки, гарантійне обслуговування, умови оплати, експлуатаційні витрати, екологічні показники тощо.

Питома вага кожного критерію — відсоток конкретного критерію у загальній оцінці. Сума питомих ваг всіх критеріїв має дорівнювати 100 %.

Методика оцінки тендерних пропозицій...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.