Чергова добірка важливих і корисних статей виключно з актуальною та цінною інформацією. Фахівці порталу Радник уже дослідили ряд питань і пропонують дієві рішення.
- Закупівля у ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Якщо очікувана вартість природного газу на рік становить понад 100 тис. грн, то частину потрібного обсягу на період з 01.01.2024 до 15.04.2024 замовник має закупити шляхом проведення відкритих торгів. На інший період 2024 року замовник також закуповуватиме газ шляхом проведення відкритих торгів. Як все врахувати? Все розкладено по поличках у статті «Договірна кампанія на постачання газу з 01.01.2024 розпочата! Закуповуємо газ у Нафтогазу без порушень».
- Законодавством передбачено три випадки для того, щоб прозвітувати про фінальний результат виконання договору про закупівлю: якщо договір про закупівлю виконано, закінчився строк дії договору про закупівлю за умови його виконання сторонами та якщо договір про закупівлю було розірвано. Але є нюанси! Які? Знайдете в статті «Звітування про виконання договору у 2024 році: момент, який можна упустити».
- Уповноважені особи закуповують у Прозорро Маркеті відповідно до Особливостей та постанови КМУ від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу». Низка змін, які відбулися останнім часом, змінили умови проведення закупівель через електронний каталог. Як на сьогодні проводити запит пропозицій постачальників, розглянули у статті «Розбір останніх законодавчих змін, які стосуються електронного каталогу (Prozorro Market), з 02.11.2023».
- Замовники, які залежать від державного бюджету, після проведення публічної закупівлі повинні подати договір та інші відповідні документи по такій закупівлі до органів Державної казначейської служби України для реєстрації бюджетних зобов’язань. Які вимоги при цьому можуть встановлювати представники ДКСУ та як на них реагувати, читайте у статті «Чи вправі Казна перевіряти обґрунтування підстави застосування пункту 13 Особливостей».
- Під час закупівлі, наприклад, дизельного генератора на суму більше 200 тис. грн замовники, незалежно від способу придбання такого товару (відкриті торги з особливостями, запит пропозицій чи укладення договору без використання електронної системи), мають враховувати вимоги щодо необхідності підтвердження ступеня його локалізації. Закуповуєте через каталог? Обов’язково прочитайте думку заступниці генерального директора ДП «Прозорро» про локалізацію в електронному каталозі, зокрема під час купівлі генератора.
До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити зразок форми для надання інформації ГК «Нафтогаз Трейдинг» щодо подальшого документообігу із замовником.