Чи вправі Казна перевіряти обґрунтування підстави застосування пункту 13 Особливостей

Ганна Довгая
735
17 Листопада 2023
Чи вправі Казна перевіряти обґрунтування підстави застосування пункту 13 Особливостей
735
17 Листопада 2023

Уповноважена особа може зіштовхнутись з такою ситуацією, що під час реєстрації договору Казна відмовляє в реєстрації, аргументуючи, що замовник не обґрунтував підставу застосування пункту 13 Особливостей. Чи правомірні дії Казначейства?

Уповноважені особи закуповують за особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

Особливості встановлюють обов’язок замовника під час звітування в електронній системі за пунктом 13 Особливостей оприлюднити обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту. Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.  

Замовники, які залежать від державного бюджету, також повинні подати договір та інші відповідні документи по такій закупівлі до органів Державної казначейської служби України (далі — Казначейство) для реєстрації бюджетних зобов’язань. Завантажте шпаргалку УО щодо строків реєстрації зобов’язань в органах казначейського обслуговування.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану