Найголовніше за тиждень (до 15.09.2023)

Лілія Груздо
891
16 Вересня 2023
Найголовніше за тиждень (до 15.09.2023)
891
16 Вересня 2023

Успіх проведення закупівель напряму залежить від знання і розуміння всіх вимог нормативно-правових актів, адже закупівельна діяльність повністю підпорядковується вимогам, які встановлені законодавством. Фахівці порталу Радник не пропускають жодних змін та, аналізуючи їх, завжди пропонують дієві рішення. Цього тижня пропонуємо огляд корисних статей, які допоможуть з вирішенням важливих питань під час проведення закупівель.

  • До заяви на отримання дозволу про початок виконання будівельних робіт додаються копії документів про право власності або право користування земельною ділянкою, або договір суперфіції (подаються, якщо дані про земельну ділянку відсутні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно). Тобто із вищезазначеного слідує, що право користування земельною ділянкою має бути оформлено у встановленому законодавством порядку, зокрема шляхом реєстрації такого права в реєстрі речових прав на нерухоме майно. Таким чином, лише письмової згоди балансоутримувача щодо підтвердження права користування земельною ділянкою недостатньо. У статті «Дозвільна документація на початок виконання будівельних робіт від А до Я» розглянули всі передумови виконання будівельних робіт.
  • У лотовій (мультилотовій/багатолотовій) закупівлі учасник закупівель може подати як вимогу, так і скаргу. Вимога або скарга може бути подана як щодо всієї процедури закупівлі, так і по конкретному лоту. Зараз система працює так, що «Призупинено» буде зазначено як на головній сторінці, так і на сторінці кожного лота, навіть за яким скарги не подавались. Це питання наразі в роботі, планується, щоб надалі «Призупинено» не відображалось на всіх лотах. Але технічно в замовника є можливість продовжувати проводити кваліфікацію в цей період по лоту, який не оскаржується. У статті «Оскарження та подання вимог у багатолотовій закупівлі» детально розглянули умови оскарження багатолотових закупівель.
  • 08.09.2023 постановою КМУ від 22.08.2023 № 950 внесено зміни в Порядок підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва». Зміни щодо локалізації в публічних закупівлях торкнулись виробників відповідного товару, учасників закупівель та навіть замовників сфери. Тому у статті «Зміни в тендерній документації в частині локалізації з 08.09.2023» розказуємо про зміни, які потрібно внести до тендерної документації закупівель, які здійснюються за відкритими торгами з 08.09.2023.
  • З чотирнадцятими змінами до закупівельного законодавства дещо змінився і порядок проведення закупівель за пунктом 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178. У матеріалі «Алгоритм закупівель за пунктом 13 Особливостей з 07.09.2023» ви отримаєте схему проведення таких закупівель та детальний опис кожного кроку УО.
  • Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджені постановою КМУ від 11.11.2022 № 1275, містять доволі конкретну вказівку на документ, який має засвідчити виконання постачальником вимог щодо граничної націнки, — це розрахунок ціни договору. При цьому вимог до розкриття структури собівартості Оборонні особливості не передбачають. Тобто формально розрахунок ціни договору може містити лише кілька рядків, наприклад: «Усього» та «у т. ч. прибуток» або «собівартість», «прибуток», «разом». Детально розглядаємо, як рахувати 25 % собівартості та які саме документи необхідно вимагати від постачальника для підтвердження, у статті «Уряд нарешті дозволив включати прибуток до ціни оборонних закупівель».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема наказ щодо планування закупівель товарів робіт та послуг.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО