Уряд нарешті дозволив включати прибуток до ціни оборонних закупівель

Анастасія Матвійчук
1250
13 Вересня 2023
Уряд нарешті дозволив включати прибуток до ціни оборонних закупівель
1250
13 Вересня 2023

Стаття розкриває питання зміни правил оборонних закупівель. Однак більшої уваги приділимо саме прямим закупівлям за пунктом 9 Особливостей № 1275. Тож, за допомогою цієї статті ви дізнаєтесь, у яких закупівлях застосовується маржа прибутку до 25 % собівартості; як рахувати ті 25 % собівартості; які саме документи необхідно вимагати від постачальника для підтвердження виконання вимог пункту 9 Оборонних особливостей.

Ще на початку лютого 2023 року ми звертали увагу замовників на особливості формування ціни в оборонних закупівлях. У статті «Відсутність калькуляції, безпідставна зворотна дія договору в часі та інші типові порушення в оборонних закупівлях» ми роз’яснювали типові помилки при формуванні калькуляції в оборонних закупівлях та застерігали читачів від включення прибутку до складу ціни.

Як показав час, наші перестороги були цілком слушними, адже вже наприкінці червня цього року державні аудитори оголосили, що підраховані ними збитки державі від зайвого включення прибутку до ціни оборонних замовлень склали близько 2,5 млрд грн.

Однак сьогодні правила змінилися! Відповідно до нової редакції пункту 9 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (зі змінами, внесеними постановою від 18.07.2023 № 736, що набули чинності 21.07.2023, далі — Оборонні особливості), придбання державними замовниками товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, у разі коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин), без застосування конкурентних процедур закупівель, передбачених особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості № 1178), допускається за однієї з таких умов:

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО