Найголовніше за тиждень (до 02.02.2024)

Лілія Груздо
759
3 Лютого 2024
Найголовніше за тиждень (до 02.02.2024)
759
3 Лютого 2024

Як завжди, ми підготували для вас важливу інформацію щодо публічних закупівель. Які кваліфікаційні критерії слід встановлювати в тендерній документації, чи відхиляти тендерну пропозицію, у складі якої надано договір оренди, але він не засвідчений нотаріально, як швидко укласти договір про закупівлю на розподіл електричної енергії через «Вчасно», який курс СПЗ з 01.01.2024 по 31.12.2025 — читайте у матеріалі.

  • Кваліфікаційні критерії в тендерній документації потрібно зазначати зважено. У статті «Кваліфікаційні критерії в тендерній документації» ми детально розібрали, як можна прописати кваліфікаційні критерії в тендерній документації, чим керуватись, на що звернути увагу при їх встановленні, як правильно прописати ці критерії та що вимагати від учасників на підтвердження. 
  • Враховуючи позицію суду, наведену в матеріалі «Нотаріально засвідчений договір у публічних закупівлях: загальні умови та огляд практичної ситуації» щодо законності пролонгації договору оренди, не рекомендуємо замовникам відхиляти тендерну пропозицію учасника, який надав договір оренди (найму) будівлі або іншої капітальної споруди (їхньої окремої частини), дію якого було продовжено і наведене призвело до збільшення загального строку користування орендованим майном понад три роки. Однак замовникам слід врахувати, що існує інша позиція АМКУ і ДАСУ щодо нікчемності договорів оренди, загальний строк дії яких після пролонгації становить три роки та більше і які нотаріально не посвідчені.
  • Розподіл електричної енергії замовники закуповують щорічно. Тому у статті «Розподіл електричної енергії:  ми надаємо практичні поради щодо здійснення закупівлі, зокрема через сервіс „ВЧАСНО“» читайте, що потрібно для швидкого укладання додаткової угоди через «Вчасно. Також дізнаєтесь, який код ДК потрібен на розподіл електричної енергії.
  • На період з 01.01.2024 по 31.12.2025 курс СПЗ становить 1 СПЗ = 51 0462 грн. Наступне коригування порогових значень буде здійснено через два роки й набуде чинності з 01.01.2026. Результати моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва мають бути оприлюднені Мінекономіки на офіційному вебсайті: за перше півріччя — до 20 липня, за рік — до 30 січня року, що настає за звітним. Детальніше — у статті «Мінекономіки про курс СПЗ до гривні з 01.01.2024».
  • Наразі закупівлі дуже сильно відрізняються від «довоєнних» закупівель, адже здійснюються згідно з Законом України «Про публічні закупівлі з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178. Головні тези, які потрібно знати про тендерні закупівлі під час війни, зафіксовані у статті «Усе про тендерні закупівлі в Україні».

Окремо звертаємо вашу увагу, що, враховуючи відповідь Мінекономіки на запит № 839/2023 щодо можливості при проведенні запиту пропозицій постачальників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» передбачити в проєкті договору про закупівлю щодо переможця забезпечення виконання зобов’язання за договором про закупівлю у вигляді/формі банківської гарантії, фахівцями порталу розроблено приклад розділу договору щодо застосування забезпечення виконання договору про закупівлю у вигляді банківської гарантії.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО