Найгарячіше питання у зв’язку з набуттям чинності чотирнадцятими змінами до Особливостей

Катерина Плашенко
1466
8 Вересня 2023
Найгарячіше питання у зв’язку з набуттям чинності чотирнадцятими змінами до Особливостей
1466
8 Вересня 2023

07.09.2023 набули чинності чотирнадцяті зміни до Особливостей. У статті розгляенемо питання, яке наразі нерідко виникає у замовників. Як бути, якщо відкриті торги не відбулись через відсутність учасників ще до 07.09.2023. Чи можна в такому випадку укласти “прямий” договір на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей вже після 07.09.2023

07.09.2023  набрала чинності постанова Уряду від 01.09.2023 № 952, якою були внесені чотирнадцяті зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

У зв’язку з зазначеними змінами у користувачів порталу виникає питання: якщо відкриті торги до 07.09.2023 не відбулися через відсутність учасників, чи можна укласти прямий договір на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей вже після 07.09.2023?

Чотирнадцяті зміни торкнулися, зокрема, пункту 13 Особливостей та виключень, за наявності яких замовник має можливість укласти прямий договір. Водночас підпункт 6 пункту 13 змін не зазнав і, так само як і до змін від 07.09.2023, придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли, зокрема, відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО