Мінекономіки про збільшення кількості товару у зв’язку з коливанням цін на ринку

Ганна Довгая
864
16 Травня 2024
Мінекономіки про збільшення кількості товару у зв’язку з коливанням цін на ринку
864
16 Травня 2024

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено питання: «Замовником укладено договір про закупівлю продуктів харчування для потреб закладів освіти. У зв’язку зі значним коливанням ціни товару на ринку укладено додаткову угоду на підставі підпункту 2 пункту 19 Особливостей в бік зменшення ціни за одиницю товару.

Оскільки коливання ціни відбулось у бік зменшення ціни за одиницю товару, замовником відповідно збільшено кількість товару в додатковій угоді, без зміни загальної суми договору.

Чи правильно зробив замовник? Чи можливо при застосуванні підпункту 2 пункту 19 Особливостей в додатковій угоді змінити й обсяг товару, що поставляється, у звʼязку зі зміною ціни за одиницю товару в бік зменшення?».

У відповіді Мінекономіки на запит № 129/2024 зазначено таке: Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі — Особливості), яка прийнята на виконання вимог Закону.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО