Мінекономіки про метод порівняння ринкових цін, а саме виключення цін, які суттєво відрізняються в меншу/більшу сторону

Ганна Довгая
812
16 Листопада 2023
Мінекономіки про метод порівняння ринкових цін, а саме виключення цін, які суттєво відрізняються в меншу/більшу сторону
812
16 Листопада 2023

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Добрий день! При визначенні очікуваної вартості методом порівняння ринкових цін Примірна методика визначення очікуваної вартості (наказ Мінекономіки від 18.02.2020 № 275) передбачає (підпункт 2 пункту 1 розділу ІІІ):

“з масиву цінових даних (щонайменше 3 ціни) виключити, за необхідності, ціни, які суттєво (на 30 % і більше) відрізняються в меншу/більшу сторону від найближчої наступної/попередньої ціни”.

Проте на практиці часто виходить, що така різниця в 30 % може мати місце всередині діапазону зібраних цін. Якщо викидаємо таку ціну із середини діапазону, далі це правило зобов’язує нас викинути наступні ціни обох боків від раніше викинутої ціни і т. д., аж допоки не залишиться дві крайні ціни (найбільша і найменша), які теж відрізняються між собою більше ніж на 30 %.

Таким чином, “правило 30 %” (яке, як я розумію, покликано усунути аномально високі і аномально низькі ціни з цінового діапазону для більш об’єктивного розрахунку ОВ) цей ціновий діапазон розбиває та унеможливлює розрахунок ОВ.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану