Яка різниця між електронним документом та скан-копією?

Наталія Заєць
725
2 Квітня 2024
Яка різниця між електронним документом та скан-копією?
725
2 Квітня 2024

Замовники в тендерній документації досить часто встановлюють вимоги до форми надання документів учасників, зокрема, що вони мають бути підписані уповноваженою особою з накладенням печатки в разі її застосування та скановані в кольорі у форматі PDF, jpg тощо.

Водночас частина 5 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняє замовникам вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги». Розуміємо, що про паперові документи не йдеться.

Щодо скан-копії документа. Сканована копія документа з підписом уповноваженої особи, завіреним печаткою, може бути зроблена тільки з паперового документа. Тобто учасник має роздрукувати документ, підписати рукою, поставити печатку і сканувати.

Звісно, за допомогою окремих програм він може зробити такий документ на комп’ютері, просто вставляючи фото підпису і печатки або підписуючи мишкою комп’ютера як рукою, але наразі не про це, адже щоб зробити фото підпису і печатки, їх також потрібно проставити на папері або підписати рукою. Ось приклад скан-копії документа:

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО