Як знайти непрозвітовані договори через BI Prozorro

Ірина Басова
1394
26 Січня 2024
Як знайти непрозвітовані договори через BI Prozorro
1394
26 Січня 2024

Як знайти непрозвітовані договори через BI Prozorro? Для вас є безкоштовний інструмент та відкрита інструкція в цій статті!

26 січня — останній робочий день, щоб прозвітувати про виконання договорів про закупівлю, які закінчилися наприкінці 2023 року, а точніше у яких був встановлений строк дії договору до 31.12.2023.

Таких договорів про закупівлю у замовників традиційно чимало, однак їх можна виокремити через публічний модуль BI Prozorro, який адмініструє команда проєкту DOZORRO Transparency International Ukraine. Завдяки йому ви не загубите і не залишите без звітування жодного договору про закупівлю!

Перед переглядом інструкції нагадаємо передплатникам порталу Радник, що вони можуть завантажити шпаргалку уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю.

Інструкція щодо використання модуля BI Prozorro щодо звітування про виконання

1.На сайті https://bi.prozorro.org/ зайдіть на лист «Відбори» у додатку «13. Етап договорів» модуля. Тут можна виставити потрібні фільтри, щоб знайти саме ваші договори про закупівлю.

2. Виберіть себе як замовника. Для цього знайдіть фільтр «Організатор» та введіть у ньому код ЄДРПОУ вашої установи. Натисніть Enter.

3. Тепер треба відібрати договори про закупівлю, де ще не звітували про виконання, тобто активні договори про закупівлю. Для цього у фільтрі «Підстатус договору» виберіть значення «Активний».

4. Наступний крок — вибрати типи закупівель, за якими необхідно оприлюднити звіт про виконання договору. Для цього у фільтрі «Тип методу закупівлі» виберіть, наприклад:

  • відкриті торги;
  • відкриті торги з особливостями;
  • закупівля за рамковою угодою;
  • закупівля без використання електронної системи (COVID-19);
  • запит ціни пропозиції.

Якщо ви використовували запит пропозицій постачальників, звітувати про виконання договору про закупівлю необхідно лише в тому випадку, якщо ви проводили цю закупівлю за пунктом 10 Особливостей, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (використання запиту пропозицій постачальників замість відкритих торгів із особливостями, вартістю понад 100 тис. грн).

Тому не всі відібрані лоти по запиту пропозицій постачальників будуть підпадати під необхідність оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю. Проте ви все одно можете відзвітувати по них, щоб у майбутньому вони вас не відволікали як випадково не відзвітовані чи щоб на такі закупівлі не прийшов моніторинг. Бо, як ми зазначали в статті «Увага! ДАСУ моніторить запит пропозицій постачальників (ЗПП)», така перевірка може бути і в ЗПП.

5. Далі скористайтеся фільтром «Дата планованого закінчення дії договору (згідно договору)». Натисніть на нього та пропишіть, у який період мали завершитися договори про закупівлю, які ви шукаєте.

Наприклад, якщо вас цікавлять договори про закупівлю, що мали завершитись з 1 січня до 31 грудня 2023 року включно, потрібно прописати >=01.01.2023<=31.12.2023, натиснути Enter та галочку.

Якщо потрібно знайти всі договори про закупівлю, про які не було прозвітовано і в попередні роки, то цей запит потрібно прописати як <=31.12.2023.

6. Це був останній фільтр. Далі треба перейти на лист, де буде таблиця з вашими договорами про закупівлю — лист «Договори». Для цього натисніть на кнопку переходу праворуч згори.

7. Перед вами — таблиця з договорами про закупівлю, що завершилися до 31.12.2023 включно і по яких ще немає звіту. Щоб вивантажити таблицю, натисніть у будь-якому її місці правою кнопкою миші та виберіть «Таблиця» — «Завантажити як…» — «Дані».

Зверніть увагу! Дані в BI Prozorro оновлюються вночі. Тож зміни, які ви внесли сьогодні, відобразяться в модулі вже завтра. Якщо у вас будуть питання — звертайтеся у групу «Аналітичні інструменти Prozorro».

І нехай жоден договір про закупівлю не загубиться!

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю Transparency International Ukraine і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Більше інформації про звітування про виконання ви завжди знайдете на порталі Радник в електронній книзі «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях»:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану