Підпунктом 1 пункту 1 постанови Уряду від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) визначено перелік товарів, робіт і послуг, придбання яких може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та / або електронного каталогу, незважаючи на те, що їхня вартість дорівнює або перевищує 50 тис. гривень.
Відповідно до змін, внесених постановою Уряду від 02.08.2022 № 874, з 10.08.2022 цей перелік поповнився, і публічні закупівлі товарів, робіт і послуг, як виключення за Постановою № 169, можуть здійснюватися, зокрема, для будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту, у тому числі подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів.
Замовникам подекуди важко визначити, чи підпадають заплановані ними роботи під це виключення. У зв’язку з цим редакцією порталу «Радник у сфері публічних закупівель» у «Правову базу» завантажено посібник «Організація укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту». Користуйтесь!
Також можете собі зафіксувати такі документи:
- Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту», відповідно до пункту 6 якого одним із шляхів створення фонду захисних споруд є будівництво в особливий період швидкоспоруджуваних захисних споруд та облаштування найпростіших укриттів.
- Утримання та експлуатація споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів здійснюється з урахуванням загальних вимог до утримання та експлуатації фонду захисних споруд, наведених у розділі ІІ Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.07.2018 № 579 (далі — Вимоги № 579).
Наостанок зауважимо, що ДСНС своїм листом від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 надала рекомендації щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти (див. https://mon.gov.ua/storage/app/media/civilniy-zahist/2022/15.06/Rekom.shchodo.orhanizatsiyi.ukryttya.15.06.2022.pdf).
Читайте також корисну статтю «Ремонт та будівництво бомбосховищ: практика України» та можете, приміром, завантажити:
- Приклад обґрунтування застосування виключення: проведення заходів із мобілізації та цивільного захисту;
- Приклад обґрунтування застосування виключення: для будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту, у тому числі подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів.
З Радником завжди легше, залишайтеся з нами! На порталі RADNUK.COM.UA всі публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану, зібрані в розділі «Воєнний стан». Дивіться, як його знайти: