Додаткова потреба в закупівлі: як визначити, умови та рекомендації

Ганна Довгая
1686
7 Листопада 2023
Додаткова потреба в закупівлі: як визначити, умови та рекомендації
1686
7 Листопада 2023

Додаткова потреба в публічних закупівлях — питання, безумовно, цікаве та неоднозначне. Далі саме про це і йтиметься, щоб визначити, що варто враховувати уповноваженій особі для використання пункту 15 Особливостей.

У період закупівель за особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), усі замовники закуповують за єдиними вартісними межами (див. Шпаргалку уповноваженої особи щодо вартісних меж).

Чіткого визначення, що може вважатись додатковою потребою, чи випадків, за яких той чи інший предмет закупівлі може вважатись як додаткова потреба, законодавство чітко не встановлює (станом на листопад-2023).

Маємо рекомендаційний лист Мінекономіки № 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 «Щодо планування закупівель», цьогорічну консультацію Уповноваженого органу, про яку ми говорили в статті «Мінекономіки про додаткову потребу у здійсненні закупівлі за предметом, за яким уже була здійснена закупівля у поточному році».

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану