До Порядку визначення предмета закупівлі потрібно внести зміни: чому?

Ганна Довгая
896
19 Березня 2024
До Порядку визначення предмета закупівлі потрібно внести зміни: чому?
896
19 Березня 2024

Якщо ви встигли ознайомитись зі статтею «Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000 втратив чинність 01.01.2024: як щодо змін до Порядку визначення?», то знаєте, що ДК 018-2000 не діє, водночас Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки № 708  від 15.04.2020 (далі — Порядок визначення предмета закупівлі), досі містить посилання на нього.

Це ще не все. З 20.03.2024 скасовано Державний класифікатор України «Класифікація видів науково-технічної діяльності» ДК 015-97. Хоча, знову ж таки, Порядок визначення предмета закупівлі встановлює:

«Під час здійснення закупівлі послуг з виконання науково-технічних робіт предмет закупівлі визначається за показником четвертої цифри Державного класифікатора видів науково-технічної діяльності ДК 015-97, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 30 грудня 1997 року № 822.

У разі здійснення закупівлі послуг з виконання науково-технічних робіт за різними темами, які належать до одного виду науково-технічних робіт згідно з Державним класифікатором видів науково-технічної діяльності ДК 015-97, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 30 грудня 1997 року № 822, замовник визначає різні теми науково-технічних робіт як окремі лоти».

Нагадаємо, що згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Так, на виконання вищенаведеної норми Уповноваженим органом (Мінекономіки) наказом № 708 від 15.04.2020 затверджено Порядок визначення предмета закупівлі, який встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі.

Тому наразі існує необхідність увідповіднити Порядок визначення предмета закупівлі відповідно до норм чинного законодавства України.

Завантажуйте шпаргалку щодо визначення предмета закупівлі для пришвидшення щоденної роботи УО.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО