Питання передплатника порталу.
- Доброго дня. Скажіть, будь ласка, у мене був проведений тендер на пальне (бензин, дизель) і укладений договір про закупівлю. Як зараз обґрунтовувати підвищення ціни на пальне, чи видаються довідки з Торгово-промислової палати?
Відповідь редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».
- Добридень. По укладеному договору про закупівлю сторони зобов’язуються виконувати його у порядку та на умовах, що зафіксовані в такому договорі про закупівлю, у тому числі враховуючи частину 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Тобто обґрунтовувати підвищення ціни на пальне потрібно у спосіб, що прописаний у договорі про закупівлю, та відповідно до Закону.
Якщо використовувати пункт 2 частини 5 статті 41 Закону, врахуйте, що:
- кожна додаткова угода про збільшення ціни за одиницю товару є черговою стартовою точкою для обрахунку строків на внесення наступних змін;
- збільшення ціни за одиницю товару можливе до 10 %, тобто максимально ціну за одиницю товару можна підняти на 9,99 %;
- підняття ціни за одиницю товару має бути пропорційне коливанню ціни такого товару на ринку. Пропорційність у цьому випадку означає: на скільки відсотків відбулося коливання на ринку — на стільки ж можна і підняти ціну за одиницю товару, але до 10 відсотків. Наприклад, коливання ціни, підтверджене довідкою з Торгово-промислової палати, складає 4 %, отже, звернутися до замовника з пропозицією підняти ціну за одиницю товару можемо тільки на 4 %.
Якщо у вас залишились питання щодо підняття ціни до 10 %, відповідь обов’язково знайдете в електронній книзі «Збільшення ціни до 10 % у закупівлях».
Також пам’ятайте, що підняття ціни по вже укладеному договору про закупівлю / договору — це ваш вибір, а не обов’язок. У разі потреби користуйтесь прикладом листа-відмови від підняття ціни.
Щодо роботи Торгово-промислової палати в умовах воєнного стану
Найпопулярнішим органам, що засвідчує факт коливання ціни товару на ринку, є саме Торгово-промислова палата, територіальні органи якої є фактично у кожній області України. Перед тим як перейти до розгляду їх режиму роботи, саме в статті «Як підтвердити коливання цін на ринку товару?» ви можете дізнатись, який ще орган може підтвердити коливання цін.
Торгово-промислова палата України та її територіальні органи працюють. Більшість віддалено, але послуги надаються в штатному режимі. Для цього на офіційному вебсайті необхідного вам територіального відділення ТПП можна знайти контактні дані для подальшого зв’язку та комунікації:
- Дніпропетровська торгово-промислова палата
- Донецька торгово-промислова палата
- Кременчуцьке відділення ПолтавськаТоргово-промислова палата
- Вінницька торгово-промислова палата
- Волинська торгово-промислова палата
- Львівська Торгово-Промислова Палата
- Івано-Франківська торгово-промислова палата
- Рівненська торгово-промислова палата
- Хмельницька торгово-промислова палата Khmelnytsky CCI
- Закарпатська торгово-промислова палата
- Чернівецька торгово-промислова палата
- Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата
- Миколаївська торгово-промислова палата
- Одеська регіональна торгово-промислова палата
- Тернопільська торгово-промислова палата
- Житомирська торгово-промислова палата
- Запорізька торгово-промислова палата
- Черкаська торгово-промислова палата \ Cherkasy CCI
- Київська торгово-промислова палата
Нагадаємо, що Торгово-промислова палата повідомила, де можна отримати сертифікат походження товару. Також надаємо контактні телефони для звернень щодо цього за посиланням.
Додатково на порталі RADNUK.COM.UA ми підготували: